Podpořte Cyklotoulky Pirátů a Starostů po malebných místech Zlínského kraje, ať už na kole, nebo přijďte na plánovaných štacích na kus řeči

Dnes jsem v brzkých ranních hodinách zavítal na Rožnovsko, abych si Zdeňkem Třosem dal do těla a šlápl do pedálů. Nejde jen o moji kondičku, ale o nápad s přesahem, který má spoustu cílů, nejen politických.

Vždy dva dny v týdnu jsem se totiž rozhodli sednout na kolo a blíže poznat nádherná zákoutí našeho kraje, ale i místní regionální firmy a farmáře. Cílem této kolové tour je poukázat na to, že lze žít zdravěji, více využívat regionálních a sezónních čerstvých potravin, což je benefit nejen pro lokální výrobce, ale hlavně pro planetu, které tím odlehčíme, a také pro naše zdraví. A to máme koneckonců jen jedno.

Pro tuto příležitost jsme si zakoupili i vozíky, které jsme si patřičně a stylově obrandovali. V nich kromě koaličních listů s  antihoaxovými letáky vezeme také barel s vodou, kterou nabízíme pocestným, kolemjdoucím, běžcům i dalším cyklistům, a přeléváme do jejich lahví. Ve speciálním vozících máme také pytle, protože hodláme na našich cestách sbírat odhozené odpadky. Tím chceme upozornit na to, že i malé kroky dají dohromady velký celek, a dělat něco pro přírodu a pro to, aby se nám v našem okolí lépe žilo, nemusí být složité.

Nejdříve je důležité začít u sebe, chci jít proto příkladem a sám se snažit dělat další krůčky, které směřují k čistšímu životnímu prostředí i k lepší kondici.

Jelikož se Zdeněk zajímá o rostlinnou stravu a já jsem týmový hráč, hodlám na našich cestách nejíst maso a dozvědět se o jeho životním stylu co nejvíce. Na oplátku ho chci zasvětit do mého poslaneckého života, blíže mu vysvětlit problematiku oběhového hospodářství, které se věnuji. Oba třídíme, žijeme skromně, kromě stejné politické strany nás spojuje stejný pohled na život.

První dvoudenní cyklotrasa začala, jak jinak, než štamprlí pravé valašské slivovice, poté jsme vyrazili k Bečvě /Dolní, Prostřední, Horní/, což mě jako člena vyšetřovací komise k ekologické havárii a člena Výboru živ. prostředí, který nechápe, že dodnes neznáme viníka takovéto katastrofy, velmi zajímalo. Dostali jsme se až k biotopu, kde jsme se vykoupali, a to byl tedy velký zážitek a příjemné osvěžení po dni na kole.

signal 2021 08 12 141549 001

Poté jsme se potkali s ředitelem neziskové organizace Petrem Jelínkem z Kamarád Rožnov, která se zabývá sociální problematikou, a místostarostou Janem Kučerou, s nímž jsme řešili úskalí nové Rožnovské koalice.

Dnešní den jsme ukončili diskuzí se členy a příznivci a již teď se těšíme, co nám zítřek přinese nového.

A budeme rádi, když se k nám při cestách „za lepšími zítřky“ přidáte i Vy!


Dnešní skóre : ujeto 39 kilometrů, vypito 5 litrů vody (včetně té z biotopu:-), rozdáno 100 koaličních novin a 100 letáků, v nichž vyvracíme největší nepravdy, 1 dobrý skutek – pomohli jsme pánovi dofoukat pneumatiku na kole. Závěrem 2 piva, 1 veganský utopenec a jde se na kutě:-)


Střípky z Rožnovska (1. cykloden)

 

Hledat v článcích
Rychlozprávy
Sdílejte

O mně

Kreativec a podnikatel v oblasti webdesignu a reklamy. Zastupitel města Uherské Hradiště. Předseda místního sdružení Pirátů Uherské Hradiště. Podporovatel recyklace a renovací věcí.

Telefon

+420 604 171 281